Bilgisayar Güvenliği


Gezinmiş olduğumuz web siteleri, indirdiğimiz oyun, program, film vb içerikler ve takmış olduğumuz usb bellekler maalesef ki bilgisayarlarımızın güvenliğini tehdit etmekte. Virüsün bulaşmasını hafife almamak gerekiyor. Zira belki bilgisayarınızda virüs olmasına rağmen bilgisayarınız halen hızlı çalışıyor, gayet performansı iyi o yüzden işlem yapma gereksinimi duymayabilirsiniz. Ancak iyi bir virüs, zararlı casus yazılımlarını engelleyici bir program kullanmanız gerçekten bilgisayarınızın ve en önemlisi bilgisayarınızda bulunan kişisel verilerinizin güvenliği için çok önemlidir.

En çok bilgisayar nasıl virüs ile karşı karşıya kalır bunlardan kısaca bahsedeceğim.

En sık rastladığımız hataların başında bir oyun, program vs. indirmeye çalışıyorsunuz ancak güvenilir olmayan bir kaynaktan .exe uzantılı bir içerik indirdiniz. Onu kurduğunuz an maalesef bilgisayarınızda açık kapı bırakmış oluyorsunuz.

Diğer sık karşılaştığımız konu ise, arkadaşınızın flash belleği ya da harici diskini bilgisayarınıza taktınız ve geçmiş olsun artık bilgisayarınızda trojen, virüs gibi zararlı yazılımlar bulunmaktadır.

Tüm bu sorunlar sizin en önemli kişisel dosya,döküman, resim gibi içeriklerinizi tehdit etmektedir. O yüzden kesinlikle bir virüs yazılımı ile bilgisayarınızı korumalısınız.