Mavi Ekran Sorunu


Herkese selamlar, bu makalemizde mavi ekran nedir? mavi ekran hatalarının sebepleri nelerdir ve bilgisayarımızda mavi ekran ile karşılaşırsak neler yapmalıyız? bunlardan biraz bahsedeceğiz. Öncelikle mavi ekran microfost windows‘un hata görüntüleme penceresidir. Yani bilgisayarda birşeyler doğru gitmezse herhangi bir zamanda direkt olarak yaptığınız iş yarım kalarak mavi ekran ile karşı karşıya kalırsınız ve maalesef tüm açık olan pencere ve uygulamalar kapanarak bilgisayarınız kapanır.
Bu durum iki sebepten kaynaklanır.

  1. .Windowsun kaynak dosyalarını okumasında problem yaşadığınızda, ya da herhangi bir sistem dosyasının bozulmasıyla o dosyaya erişilemediğinde bir şeylerin yolunda gitmediğini bilgisayar bize mavi ekran hatası ile bildirir. Bazen yanlış sürücü ile mavi ekran sorunuyla karşılaşabiliriz.
  2. Sebep: Donanımsal problem.
    Bilgisayarınızın donanımında herhangi bir problem olması durumunda Windows düzgün çalışmayarak mavi ekran uyarısı vermektedir. Bu durumda arızayı donanım bileşenlerinde aramak doğrudur.

Peki mavi ekran problemini nasıl çözerim?
Akla böyle soru geliyor tabi ki. Mavi ekran sorunuyla karşılaştığınızda ekrana mavi ekran hakkında kısa bir yazı ile birlikte mavi ekran kodu ve ya qr kod gelmektedir. Bu kodu internette araştırarak sorunun kaynağına inerek arızayı çözebilirsiniz.

Bu tarz almış olduğunuz mavi ekran sorunlarında bayraklı bilgisayar servisi ile iletişim kurarsanız hızlıca bulunduğunuz yere gelip bilgisayarınızın mavi ekran sorununu çözümlemek için elimizden geleni yaparız. Mavi ekransız günler dileriz.