Windows 7 Bilgisayar Desteğini Çekti


Merhaba,

Vista faciasından sonra microsoft bilgisayar severlerin karşısına Windows 7 yi çıkardı ve herkes tarafından çok sevildi. Uzun yıllar sorunsuzca stabil bir şekilde kullanıcıların tercihi oldu. Bir çok ev ve ofislerin misafiri….

Hatta sonrasında Windows 8 çıkarıldı. Buda bir çok kullanıcıya kabus yaşattığı için Windows 7 ye geri döndüler. Yani Windows 7 tam bir güvenli liman oldu. Vista ve Windows 8 kullanıcılarının vazgeçilmezi oldu. Sonrasında Windows 10 sürümü ile baştan aşağı işletim sistemi yenilendi. Windows 10 çok başarılı olmasına rağmen halen bazı windows 7 severlerin gönlünü fetedemedi. Ve geçtiğimiz ay End Of life yani yaşamı sona erdi 🙂

Artık microsoft Windows 7 için tamamen olmasa da büyük oranla desteğini çekti. Windows 7 güncellemeleri alamayacak. Sadece önemli güvenlik açıkları ile karşılaşılırsa o zaman güncelleme yayınlayacak. Bu geçtiğimiz yıllarda xp ye uygulanmıştı.

Bazı kullancılar inatla microsoftun bile vazgeçtiği Windows 7 den vazgeçemiyor. Ancak bilgisayar servisi olarak görüşümüz, kesinlikle vazgeçmeleri. Zira önemli güvenlik güncelleştirmelerinden faydalanamayan bilgisayar her ne kadar virüs korumaya sahip olsalar bile, halen tehlike altındadırlar. Naçizane önerim kesinlikle Windows 10 a yükseltme yapmaları.